حمل و نقل کیک می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که صحبت از حفظ شکل، تازگی و بهترین راه برای ارائه آن ها می شود. به همین خاطر است که جعبه کیک در انواع و اندازه های مختلف وجود دارند تا کیک ها در بهترین حالت ممکن به مقصد برسند.

اگر شما هم به تازگی تولید کیک و شیرینی را آغاز کرده اید و یا نیاز به جعبه های جدید برای محصولات خود دارید، پیشنهاد می کنیم تا با انواع آن آشنا شوید. در این صورت می توانید یک راهنمای مناسب برای خرید و چاپ جعبه کیک را در اختیار داشته باشید.

 

انواع مدل های جعبه کیک

جعبه کیک و شیرینی بر اساس نوع محصولی که قرار است در آن قرار بگیرد در اشکال مختلف وجود دارد. این اشکال را در زیر معرفی می کنیم.

جعبه کیک مدل خانگی

جعبه-کیک-مدل-خانگی

جعبه کیک خانگی همان طور که از نامش پیدا است برای افرادی مناسب است که کار پخت کیک را در خانه انجام می دهند. این جعبه ها معمولا بدنه طلقی داشته تا کیک در آن ها دیده شود و زیر آن به همراه درب از مقوا ساخته می شود. البته می توان از جعبه کیک خانگی تمام مقوایی نیز استفاده کرد.

جعبه کیک مدل کلاسیک

جعبه-کیک-مدل-کلاسیک

یکی دیگر از انواع جعبه های مناسب کیک، نوع کلاسیک است که می توان از آن به عنوان جعبه کیک تولد نیز استفاده کرد. جعبه کیک کلاسیک یکی از انواع پر کاربرد است که معمولا درب آن به صورت لپتاپی بوده و به اشکال مربع یا مستطیل ساخته می شود.

جعبه کاپ کیک

جعبه-کاپ-کیک

یکی دیگر از انواع جعبه کیک مقوایی جعبه کاپ کیک است. این جعبه ها معمولا بر اساس تعداد کاپ کیکی که در آن قرار می گیرد ساخته می شوند و به شکل مستطیل هستند. اصولا درب جعبه های کاپ کیک طلقی است و به درب پنجره ای معروف است.

ارتفاع جعبه کاپ کیک، به اندازه کاپ کیک ها بستگی دارد و به صورت تکی، دوتایی، چهارتایی یا هشت تایی نیز تولید می شود. می توان جعبه های کاپ کیک را به صورت ساده و جعبه کیک فانتزی سفارش دهید. جعبه های طرح دار یا فانتزی معمولا برای هدیه استفاده می شوند.

 

جعبه کیک مدل خامه ای

جعبه-کیک-مدل-خامه-ای

باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که در زمان سفارش جعبه کیک، جعبه کیک خامه ای با انواع دیگر متفاوت است. این جعبه معمولا دارای چهاردرب است که به شکل گنبد روی هم آمده و اجازه تماس خامه و سطح کیک را با دیواره ها نمی دهند.

 

جعبه کیک اختصاصی

جعبه-کیک-اختصاصی

ساخت جعبه کیک و طرح روی آن، اصولا به صورت عمومی انجام می شود. اما شما در صورت نیاز می توانید نام و لوگوی خود را روی جعبه کیک ها چاپ کنید. البته نام و لوگو می توانند به شکل برچسب نیز بر روی جعبه قرار بگیرند. در این صورت شما دارای جعبه کیک اختصاصی هستید.

 

جعبه کیک و شیرینی مدل کشویی

جعبه-کیک-و-شیرینی-مدل-کشویی

جعبه های کیک و شیرینی کشویی به صورت مربع و مستطیل طراحی می شوند و معمولا برای کاپ کیک در نظر گرفته می شود. این جعبه ها بسیار لوکس بوده و معمولا از درب های طلق دار یا مقوایی برای آن ها استفاده می شود.

 

جعبه کیک مدل شش ضلعی

جعبه-کیک-مدل-شش-ضلعی

ابعاد جعبه کیک شش ضلعی معمولا بزرگ تر از دیگر انواع است و برای‌ کیک هایی در حجم بالا در نظر گرفته می شود. درب این جعبه ها نیز به صورت تمام مقوایی و شش ضلعی ساخته می شود.

 

مقواهای مورد استفاده برای جعبه کیک

بیشتر قنادی ها یا افرادی که به تولید کیک مشغول هستند، گاهی اوقات از پاکت بسته بندی جعبه کیک نیز استفاده می کنند که عموما از کاغذ کرافت ساخته شده و بسیار مقاوم است. اما به صورت کلی جعبه کیک برای حمل و نقل بهتر در این جعبه ها قرار می گیرد. در زیر انواع مختلف مقوا را برای جعبه های کیک نام می بریم.

مقوای ایندلبورد برای جعبه کیک

برای اینکه جعبه کیک شما بهداشتی باشد، نیاز است تا از مقوای ایندلبورد استفاده کنیم. مقاومت و استحکام این مقوا بالا است و به راحتی می توان از آن برای چاپ و ساخت اشکال متفاوت جعبه کیک استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای این مقوا قیمت مناسب آن است.

مقوای پشت طوسی برای جعبه کیک

برای تولید جعبه کیک از مقوای پشت طوسی هم استفاده می شود. این مقوا به صورت دو لایه وجود دارد که یک لایه آن سفید و دیگری به رنگ خاکستری روشن یا طوسی است. اگر نیاز دارید که چاپ روی مقوا برای شما از شفافیت بالا برخوردار باشد، می توانید از این مقوا استفاده کنید. استحکام آن نیز برای کیک های سنگین مناسب است.

مقوای ایفلوت برای جعبه کیک

از دیگر انواع مقوا که برای جعبه کیک کیلویی از آن استفاده می شود، ایفلوت است. این مقوا سه لایه است و مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. مقوای ایفلوت نیز برای کیک بهداشتی است و می توان چاپ را نیز روی آن انجام داد. البته مقوای ایفلوت لمینیتی نیز وجود دارد که ظاهری لوکس تر از بقیه انواع برای محصولات قنادی فراهم می کند‌.

 

کدام روش چاپ برای جعبه کیک را انتخاب کنیم؟

یکی دیگر از مواردی که برای خرید جعبه کیک باید به آن توجه کرد، چاپ آن است. برای چاپ روی انواع مقواهای جعبه کیک افست و فلکسو در نظر گرفته می شود. اصولا بیشتر افراد چاپ افست را ترجیح می دهند.

 برای چاپ افست آن هم در تیراژ بالا هزینه کمتری مورد نیاز است. البته کیفیت این چاپ نیز مناسب بوده و می توان با آن جزئیات را نشان داد. اما چاپ فلکسو ترکیب رنگ بیشتری را نمایش می دهد. هم چنین می توانید با آن طراحی جعبه کیک را هم به صورت برجسته انجام دهید. البته قیمت چاپ جعبه کیک فلکسو ممکن است کمی بیشتر از افست باشد.

 

سفارش جعبه کیک خود را از صنایع بسته بندی پرنیان بخواهید

شما می توانید برای سفارش و خرید بهترین جعبه کیک، صنایع بسته بندی پرنیان را انتخاب کنید. این شرکت انواع بسته بندی کیک در طرح های مختلف را با کیفیت بالا و استحکام عالی تولید می کند. ابتدا قیمت جعبه کیک را از طریق شماره های درج شده در سایت بسته بندی پرنیان استعلام کرده و سپس سفارش خود را برای جعبه کیک ارزان و مقرون به صرفه اما با کیفیت ثبت کنید. به یاد داشته باشید که چاپ نیز برای انواع محصولات صنایع بسته بندی پرنیان انجام می شود. بنابراین می توانید جعبه های اختصاصی برند خود را در اختیار داشته باشید.

 

سوالات متداول در خصوص  چاپ و تولید جعبه کیک

 

آیا جعبه کیک را می توان با لوگو و طرح اختصاصی تهیه کرد؟

می توان برای جعبه کیک طرح و لوگوی اختصاصی چاپ کرد تا تبلیغات نیز انجام شود.

آیا مقوای بهداشتی برای جعبه کیک وجود دارد؟

مقوای ایندربرد و فلوت برای جعبه کیک و انواع دیگر مواد غذایی بهداشتی و مناسب در نظر گرفته می شود.

سایز استاندارد جعبه کیک کدام است؟

جعبه های کیک در اندازه ها و سایز های مختلف وجود دارند و باید بر اساس محصولاتی که تولید می کنید، سایز مناسب خود را در نظر بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)