جعبه کیبوردی

در این مطلب به این موضوع که جعبه کیبوردی چیست و نحوه سفارش و قیمت انواع جعبه کیبوردی می پردازیم . اکثر کسب و کارها مخصوصا آنلاین شاپ ها به جعبه کیبوردی برای بسته بندی و ارسال محصولاتشان نیاز دارند چرا که این جعبه ها بسیار بادوام و محکم هستند و از محصولات محافظت می کنند تا زمانی که به دست مشتری رسیده و باز شوند. جعبه کیبوردی انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.
جعبه-کیبوردی-مقوایی-بند-دار
فهرست مطالب

گالری نمونه کارها

جعبه کیبوردی دارای دیواره دوبل در قسمت چپ و راست جعبه می‌باشد که همانند جعبه مادربرد باز می‌شود واین دیواره‌ها باعث استحکام بالای جعبه می‌شود. هم چنین در قسمت جلویی جعبه ۲ زبانه در بیرون آمده و در دیواره‌های کناری قفل می‌شود.

امروزه برای بسته بندی انواع و اقسام محصولات از جعبه بسته بندی کیبوردی استفاده می‌شود که مزایای فراوانی دارد.

با توجه به اینکه کسب و کارهای آنلاین افزایش پیدا کرده‌اند و اکثرا برای بسته بندی محصولات خود به دنبال بسته بندی امن و با استحکام بالا هستند بهترین پیشنهاد استفاده از بسته بندی کیبوردی است.

این جعبه دارای ابعاد و سایزهای متنوعی است که متناسب با محصول مورد نظر تولید می‌شود.

جعبه کیبوردی در مدل‌های پنجره دار، دسته‌دار و بند‌دار ارائه می‌شود که بهترین جایگزین برای بسته بندی پلاستیکی است.

شما می‌توانید با توجه به نوع و ابعاد محصول خود، از انواع جعبه کیبوردی آماده و جعبه کیبوردی سفارشی برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنید.

مزایای استفاده جعبه مقوایی کیبوردی

 • استحکام و مقاومت بالا
 • اطمینان در ارسال محصول بدون کوچکترین آسیب به دست مشتری حتی در دورترین نقاط
 • امکان چاپ برند و لوگو به صورت سفارشی
 • ظاهری شکیل و زیبا
 • سازگاری با محیط زیست
 • عدم نیاز به چسب برای بستن جعبه

طراحی جعبه کیبوردی

طراحی جعبه کیبوردی امر مهمی است چرا که در نگاه اول این طراحی و دیزاین بسته بندی یک محصول است که باعث جذب و رضایت مشتری می شود.در هنگام طراحی به برند و لوگوی کسب و کارها توجه ویژه ای می شود چون مستقیما با برندینگ و شناخته تر شدن آن رابطه مستقیم دارد.

می توان در کنار برند و لوگو آدرس و شماره تلفن را نیز چاپ کرد .

تولید جعبه کیبوردی

بعد از تایید طرح توسط مشتری به سراغ تولید جعبه کیبوردی می رویم.برای تولید انواع جعبه کیبوردی که موادغذایی را حمل می کنند, از مواد اولیه ی کاملا بهداشتی و با کیفیت استفاده می شود چرا که این ظروف در ارتباط مستقیم با مواد غذایی قرار می گیرد.

در ادامه با مراحل تولید آشنا می شویم و به بررسی هر مرحله می پردازیم.

۱٫چاپ جعبه کیبوردی

برای چاپ روی جعبه کیبوردی با توجه به نوع و جنس مقوا از دو نوع چاپ استفاده می‌شود.

برای چاپ روی کارتن‌های کیبوردی قهوه‌ای و سفید از چاپ فلکسو وبرای جعبه‌های کیبوردی مقوایی و لمینت از چاپ افست استفاده می‌شود.

چاپ افست بسیار باکیفیت و دقیق در جزئیات می‌باشد و در تیراژ بالا نیز بسیار مقرون به صرفه است و در رنگ‌های مختلف قابل اجرا است.

چاپ فلکسو نیز به طور مستقیم بر روی کارتن پیاده شده و دارای ۴ رنگ اصلی است.

البته شما می‌توانید جعبه کیبوردی خام و بدون چاپ نیز سفارش دهید.

در مجموعه پرنیان انواع خدمات چاپی مرتبط با بسته بندی کیبوردی انجام می‌شود.شما می‌توانید برای اختصاصی کردن بسته بندی خود و همچنین تبلیغ برای برندتان از جعبه کیبوردی با چاپ استفاده کنید و یک بسته بندی سفارشی داشته باشید.

برای این منظور هنگام ثبت سفارش بسته بندی محصول، سفارش چاپ بر روی محصول را نیز ثبت کنید.

۲٫خدمات پس از چاپ

پس از اتمام کار چاپ در صورت خواست مشتری هریک از خدمات زیر قابل ارائه می باشد.

 • پوشش سلفون:

سلفون پوشش نازک و پلاستیکی است که می توان برای محافظت از صفحه چاپی در برابر شرایط مختلف و هم چنین زیبایی بیشتر از آن استفاده کرد.پوشش سلفون را به دفعات بر روی جلد کتاب , مجله و این قبیل موارد دیده اید. سلفون دو نوع مات و براق دارد که بر اساس خواست مشتری اعمال می شود.

 • طلاکوب و نقره کوب:

در این قسمت طرح مورد نظرتوسط کلیشه فلزی ورنگ های مختلف از مانند: طلایی , نقره ای , مشکی ,  سفید و … بر روی جعبه هایی که از مقوای ایندربرد ساخته می شوند کوبیده می شود. این خدمات بیشتر برروی مقوا با روکش سلفون مات انجام می پذیرد چرا که تضاد میان دو سطح براق و مات به خوبی نمایان شده و زیبایی چشم گیری به طرح می دهد.

 • یووی موضعی:

یووی موضعی نوعی پوشش است که با کلیشه مجزا بر روی سطح چاپ شده قرار می گیرد و برخی از نقاط چاپ را برجسته تر می کند.این لایه برجسته باعث می شود که حالت سایه روشن و براق بر روی سطح دیده شود.یووی دونوع دارد.یووی معمولی و یووی برجسته که بر روی زمینه سلفون مات انجام می گیرد.

 • امباس :

این خدمات با هدف برجسته سازی طرح و نقش مورد نظر با استفاده از فشار یا حرارت بر روی کاغذ و مقوا انجام می پذیرد. طرح هایی تکرارشونده مانند: پوست ماری و شطرنجی و زنبوری و …

 • برجسته سازی:

این خدمت نیز نوعی برجسته سازی است. با فشار دادن کلیشه نر و ماده که مقوا بین این دو کلیشه قرار می گیرد ,طرح مورد نظر به سمت بیرون برجسته شده و از داخل حالت فرو رفتگی پیدا میکند. برای برجسته سازی لوگو و برند از این مورد استفاده می شود.

۳٫برش (قالب خوردن)

بعد از اتمام کار چاپ, نوبت برش و تا خوردن قسمت هایی از مقوا است تا به شکل مورد نظر نهایی تبدیل شود. قالب ,تخته ای است که بر روی آن دو نوع تیغ وجود دارد.نوع اول تیغه برش و نوع دوم تیغه خط تا برای این که تا شدن جعبه راحت تر گردد.  در اثر برخورد این قالب بر روی سطح مقوا خط تا و برش های طرح موردنظر انجام می شود. قالب ها انواع مختلفی دارند و توسط قالب سازی ها ساخته می شوند.

۴٫پوشال گیری و چسب(در صورت نیاز)

این مرحله جزو مراحل انتهایی چاپ است. پس از مرحله ی برش , در این مرحله بخش های اضافه جعبه برش خورده , از طرح اصلی جدا می شود و دیگر اتصالی بین آن ها نیست. به حذف قسمت های اضافه در کار چاپی , به اصطلاح پوشال گیری می گویند. این کار هم به صورت دستی و هم ماشینی قابل انجام است.

برخی از قسمت های برش خورده که نیاز است به یکدیگر متصل شوند توسط چسب به یکدیگر چسبانده می شوند.

۵٫بسته بندی

این مرحله, مرحله ی آخر و پس از اتمام کاراست. محصول نهایی آماده شده و به صورت منظم بر روی یکدیگر قرار می گیرند تا در بسته بندی مناسب قرار گرفته و تحویل مشتری داده شود.

انواع جعبه کیبوردی

انتخاب و ساخت جعبه کیبوردی براساس محصولی که قرار است در جعبه قرار بگیرد انجام می‌شود؛به عنوان مثال برای وسایل سنگین از کارتن کیبوردی سه لایه یا پنج لایه استفاده می‌کنند یا برای لوازم لوکس از جعبه کیبوردی سفید استفاده می‌کنند.

لذا با توجه به نوع و ابعاد محصول از انواع مدل‌های جعبه کیبوردی زیر استفاده می‌شود:

· فلکسویی
· لمینتی
· دایکاتی
· پنج لایه
· سه لایه
· سینگل فیس

انواع جعبه کیبوردی از لحاظ شکل ظاهری

بسته بندی کیبوردی متناسب با شکل ظاهری محصولی که قرار است در آن قرار بگیرد انواع مختلفی دارد.

 • جعبه کیبوردی بند دار
  جعبه کیبوردی پنجره دار
  جعبه کیبوردی دسته دار

انواع جعبه کیبوردی از لحاظ جنس

بسته بندی کیبوردی با توجه به نوع جنس  به انواع مقوایی و انواع کارتنی دسته بندی می‌شوند:

انواع مقوایی

 • مقوای ایندلبورد: برای ساخت جعبه کیبوردی با کیفیت بالا از مقوای ایندلبورد ,که کاملا بهداشتی می باشد, با گرماژ ۱۸۰الی ۴۰۰/۴۵۰ گرم متناسب با وزن کالایی که قرار است در آن قرار داده شود, استفاده می شود.سطح داخلی این مقوا مات بوده و باعث جذب رطوبت و مانع خمیر شدن غذا می شود.
 • مقوای پشت طوسی:یکی از محبوب ترین انواع جعبه کیبوردی,جعبه ساخته شده از مقوای پشت طوسی است چون علاوه بر استحکام بالا قیمت ارزانی هم دارد.قسمت خارجی این مقوا سفید و قابل چاپ است اما قسمت داخلی آن به رنگ طوسی و غیرقابل چاپ می باشد.
 • کرافت:رنگ مقوای کرافت قهوه ای است و برای تولید انواع جعبه های کیبوردی از مقوای کرافت در گرماژ ۱۸۰گرم الی ۴۵۰ گرم استفاده می شود. ارزان بودن این مقوا نسبت به سایر مقواها باعث شده تا به یکی از پرکاربردترین مقوا در تولید بسته بندی تبدیل شود.

انواع کارتنی

 •  ایفلوت کرافت:این نوع کارتن موج دار (کنگره ) از۳ لایه کاغذ کرافت ساخته می شود. دو لایه صاف خارجی و یک لایه ایفلوت در وسط که مواج است و به وسیله ی چسب به یکدیگر متصل شده اند. ضخامت این مقوا اشاره به اندازه راه راه آن دارد که از ۱/۱۶ اینچ تا ۳/۳۲ اینچ متغیر است.

این مقوا کیفیت بالایی دارد و هم چنین از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه است.این مقوا به علت وجود قسمت میانی مواج ,از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است.

 • ایفلوت سفید:تفاوت کارتن ایفلوت کرافت با ایفلوت سفید درلایه های خارجی آن است. در این کارتن لایه های خارجی ازکاغذ سفید ساخته می شوند.

انواع جعبه کیبوردی از لحاظ رنگ

شما می‌توانید برای محصول خود جعبه کیبوردی را در ۳ طیف رنگی سفارش دهید:

 1. جعبه کیبوردی سفید (بدون چاپ)
 2. جعبه کیبوردی کرافت (قهوه ای)
 3. جعبه کیبوردی رنگی یا مشکی

قیمت جعبه کیبوردی

قیمت گذاری جعبه کیبوردی به عوامل متعددی بستگی دارد؛بنابراین نمی‌توان عدد ثابتی را روی تمام بسته بندی‌های این گروه مانند جعبه کیبوردی کرافت در نظر گرفت.

هر کدام از عوامل زیر تک به تک بر روی قیمت تاثیر گذارند؛البته هر چه تعداد تیراژ بسته بندی بالاتر باشد قیمت هر یک واحد از بسته بندی مورد نظر، کمتر می‌شود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت جعبه کیبوردی:

 • جنس و گرماژ مقوا و کاغذ
 • تعداد لایه
 • ابعاد
 • تعداد رنگ و طرح
 • نوع چاپ
 • تیراژ

کاربردهای جعبه کیبوردی

از بسته بندی کیبوردی برای انواع و اقسام محصولات در سایزهای مختلف استفاده می‌شود.برای مثال:

 • بسته بندی آجیل و خشکبار
 • بسته بندی چای
 • بسته بندی مواد غذایی
 • بسته بندی لوازم الکترونیکی
 • بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
 • بسته بندی دارو
 • بسته بندی لوازم و قطعات خودرو
 • بسته بندی کفش

۴ نکته مهم که هنگام سفارش باید بدانید:

 1. هنگام سفارش از قبل باید سایز جعبه کیبوردی را متناسب با محصول خود بدانید تا از هرگونه مشکل و اشتباه جلوگیری گردد.
 2. قسمت جلویی جعبه کیبوردی به دلیل نداشتن چسب امکان باز شدن دارد.برای جلوگیری از این کار،باید در این قسمت لیبل چسبانده شود تا مانع از باز شدن درب جعبه‌ها به خصوص در فروشگاه‌ها شد.
 3. بهتر است آدرس شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و وب سایت، آدرس فروشگاه و لوگو کسب و کارتان را بر روی محصول قرار دهید.
 4. برای انتخاب رنگ بسته بندی می‌توانید متناسب با برند و لوگوی خود انتخاب کنید تا در نظر مشتری‌ها شناخته شده باشید.

جعبه کیبوردی ارزان از کجا بخریم؟

شرکت‌های زیادی در زمینه تولید جعبه کیبوردی فعالیت دارند اما شرکت صنایع بسته بندی پرنیان با سابقه‌ای درخشان در زمینه فروش جعبه کیبوردی با کیفیت بالا و نازلترین قیمت در این عرصه فعالیت می‌کند.

تولیدات این مجموعه عظیم،بصورت جعبه کیبوردی عمده، جعبه کیبوردی تک، جعبه کیبوردی بزرگ و جعبه کیبوردی کوچک می‌باشد.

برای مشاوره با ما با شماره ۶۶۸۶۳۰۱۸-۰۲۱ تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *