جعبه پیتزا

چاپ جعبه پیتزا

فهرست مطالب

جعبه پیتزا همانطور که یکی از ملزومات بسته بندی فست فود ها می باشد از روش های تبلیغ نیز بشمار می رود و نشان دهنده هویت و برند کسب و کار شما می باشد.

بر این اساس استفاده از یک کارتن پیتزا که هویت و سبک برند شما را به تصویر بکشد بسیار مهم است.

بنابراین در خرید جعبه پیتزا و طراحی آن باید تمامی عواملی که بر معرفی و برجسته کردن برند شما از سایر رقبا دخیل است توجه شود البته در کنار آن باید قیمت نیز مد نظر داشته باشید.

چاپ جعبه پیتزا

مهمترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب جعبه

 • طراحی گرافیکی

 • نوع چاپ
 • جنس مقوا
 • ابعاد جعبه
 • مدل و شکل جعبه
 • قیمت تمام شده

طراحی جعبه پیتزا

طراحی ترکیبی از المان های مختلف ، رنگ ها ، اشکال هندسی می باشد یکی از مهمترین مواردی که در تولید یک جعبه باید مدنظر داشت طراحی گرافیکی و ترکیب بندی رنگ های استفاده شده در چاپ جعبه می باشد.

اولین عاملی که در طراحی تاثیر گذار است لوگوی فست فود و ترکیب رنگ های استفاده شده در آن است اگر شما با یک طراح جعبه گفتگو کرده باشید اولین موردی که از شما میخواد لوگو برند و فست فود شما می باشد.

زیرا طراح با توجه به طرح لوگو و رنگ بندی استفاده شده در آن جهت رنگ و طرح روی جعبه تصمیم گیری میکند اگر هم تاکنون برای طراحی لوگو اقدام نشده باشد پیشنهادات خود را جهت تولید لوگو به مشتری ارائه می دهد.

چه رنگی را برای جعبه پیتزا انتخاب کنیم؟

در طراحی جعبه پیتزا باید از رنگ هایی استفاده شود که اشتهای مشتری را تحریک کند و به اصطلاح اشتها آور باشد.

این رنگ ها عمدتا رنگ های گرم همچون قرمز ، زرد ، نارنجی ، قهوه ای ، فیروزه ای را شامل می شوند.

استفاده از رنگ مشکی در کنار این رنگ ها میتواند گزینه بسیار خوبی باشد چون باعث ایجاد تضاد رنگی و برجسته شدن رنگ های دیگر میشود.

جعبه ییتزا خاص
جعبه کرافت پیتزا
جعبه پیتزا

چه المان هایی در طراحی استفاده کنیم؟

از دیگر عواملی که باید در طراحی یک جعبه پیتزا فست فود رعایت کرد المان های استفاده شده در آن می باشد اشکال فلورال ، عکس ، اشکال هندسی از جمله المان هایی است که در طراحی استفاده می شود.

چاپ جعبه پیتزا

پس از انجام طراحی و تایید آن توسط مشتری بر اساس طراحی انجام شده و جنس مقوا ، نوع چاپ و تعداد رنگ چاپ انتخاب می شود.برای چاپ های ترکیبی از دستگاه چاپ افست استفاده می شود که میتوان انواع طرح های پیچیده شامل عکس و رنگ های ترکیبی را چاپ کرد.

اگر طراحی انجام شده تک یا دو رنگ باشد گزینه های بیشتری جهت چاپ پیش روی ماست یکی از این گزینه ها چاپ فلکسو می باشد که طرح به وسیله کلیشه بر روی مقوا چاپ می شود.

این مدل چاپ عمدتا بر روی جعبه پیتزا ایفلوت انجام می شود که امکان چاپ افست بر روی آن وجود ندارد

گزینه دیگر چاپ سیلک یا شابلونی می باشد که به دلیل منسوخ شدن و دقت کم دیگر در کمتر مواردی مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر جهت چاپ جعبه ها در تیراژهای زیر ۱۰۰۰ عدد کاربرد دارد.

جنس مقوا و کارتن پیتزا

برای تولید کارتن پیتزا از دو جنس مقوای دوبلکس بهداشتی و مقوای ایفلوت بهداشتی استفاده می شود که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند که در ادامه در مورد هر کدام صحبت میکنیم.

جعبه پیتزا ایفلوت

مقوای استفاده شده در این مدل جعبه دارای سه لایه می باشد که ورق ایفلوت نامیده می شود و این سه لایه از یک لایه رویی یک لایه در وسط که بصورت کرکره ای بوده و یک لایه زیرین تشکیل شده است و این دولایه رویی و زیرین لایه وسط را در بر گرفته است.

جعبه تولید شده از این جنس مقوا دارای استحکام بالایی می باشد و برای تولید جعبه به خصوص جعبه های سایز بزرگ بسیار مناسب می باشد.

جعبه پیتزا بهداشتی

این مدل جعبه از مقوای ضخیم روکش شده تولید می شود که به صورت سفید و کرافت ( قهوه ای ) قابل تولید است.

همانطور که پیشتر اشاره شد این جنس مقوا قابلیت چاپ افست را داراست که نسبت به چاپ فلکسو از کیفیت چاپ بالاتری برخوردار است.

جعبه پیتزا لمینتی

این جنس جعبه از یک لایه پوستر عمدتا جنس گلاسه و یک لایه کاغذ فلوت ( کرکره ای ) کرافت و لایه داخلی سفید یا کرافت ( در مجموع ۳ لایه ) تشکیل می شود

چاپ بر روی این جنس نیز با دستگاه چاپ افست و کیفیت بسیار بالا انجام می شود و در واقع ترکیب ۲ جنس قبلی می باشد و هم از لحاظ استحکام بسیار کیفیت خوبی دارد و هم از لحاظ کیفیت چاپ

جعبه پیتزا کشویی

ابعاد جعبه پیتزا

 • پیکو

 • مینی

 • تک نفره

 • دو نفره

 • خانواده

 • ایتالیایی

 • سایزهای بزرگ

جعبه پیکو

این جعبه دارای ابعاد ۱۵*۱۵*۳ سانت می باشد

جعبه مینی

این جعبه عمدتا در سایز های ۱۸*۱۸*۳٫۵ / ۱۹*۱۹*۳٫۵ / ۲۰*۲۰*۴ تولید می شود.

جعبه پیتزا تک نفره

این سایز جعبه عمدتا در ابعاد ۲۳*۲۳*۴ / ۲۴*۲۴*۴ / ۲۵*۲۵*۵ تولید می شوند

جعبه پیتزا دو نفره

این سایز جعبه نیز در ابعاد ۲۶*۲۶*۴ / ۲۷*۲۷*۴ / ۲۸*۲۸*۴٫۵ تولید می شوند

جعبه پیتزا خانواده

این مدل جعبه در ابعاد ۳۰*۳۰*۵ تولید می شود

جعبه پیتزا ایتالیایی

این مدل نیز در ابعاد ۳۲*۳۲*۵ / ۳۳*۳۳*۵ / ۳۴*۳۴*۵ تولید و عرضه می شوند.

جعبه پیتزا بزرگ

سایز های بزرگ جعبه عمدتا از سایز ۳۵*۳۵ به بالا تا جعبه پیتزا سایز ۵۰ و پیتزا ۱ متری را شامل می شوند و این جعبه ها عمدتا از سایز ۳۵ به بالا به صورت دو تکه ( درب و زیره جدا ) تولید می شوند.

مدل های جعبه پیتزا

جعبه ها در مدل های متنوعی از لحاظ شکل ظاهری تولید می شوند که این مدل ها را در ادامه بررسی میکنیم

جعبه مربعی

جعبه های مربعی ساده ترین و معمول ترین مدل هایی هستند که در اکثر مناطق دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و عمدتا در سایز های کوچک بصورت یک تکه ( درب و زیره متصل ) و در ابعاد بزرگتر بصورت دوتکه ( زیره و رویه جدا ) تولید می شوند و از ویژگی های این مدل جعبه می توان به سهولت استفاده و ارزان بودن اشاره کرد

جعبه شش ضلعی

این مدل جعبه در گوشه ها بصورت مورب می باشد و شکل بسیار جذابی دارد و در عین حال از بقیه مدل های جعبه پیتزا ارزانتر می باشد.

این مدل جعبه بصورت یک تکه تا ابعاد ۳۰ سانت قابل تولید می باشد.

جعبه هشت ضلعی

این مدل جعبه دارای هشت ضلع بوده که ۴ ضلع آن بصورت دوبل می باشد و بصورت یک تکه و دو تکه قابل تولید می باشد و جهت مشتریانی که دنبال طرح های جذاب هستند بسیار مناسب است و با طراحی گرافیکی مناسب میتوان جذابیت آن را صد چندان کرد.

جعبه مثلثی

این مدل همانطور که از نامش مشخص است برای پیتزا های مثلثی و اسلایس کاربرد دارد و عمدتا بصورت یک تکه تولید می شود و همانند سایر مدل های جعبه می توان آن را در سایز های مختلف و اختصاصی سفارش داد.

جعبه پیتزا کشویی

مدل کشویی از لوکس ترین و در عین حال گرانترین مدل های جعبه پیتزا می باشد که بصورت یک طبقه ، دو طبقه و بیشتر قابل تولید می باشد.

استفاده از این مدل محدود به رستوران ها و فست فود های لوکس می باشد و برای پیتزا فروشی های معمولی کاربرد ندارد.

قیفی

نوعی از پیتزا وجود دارد که درون قیف هایی از جنس نان پیتزا همانند بستنی قیفی پخت می شود و به آن پیتزا قیفی می گویند این مدل پیتزا ها جعبه های مخصوص به خود را دارند که به راحتی حمل شوند و به دست مشتری برسند.

سالن

سرو پیتزا درون سالن همواره به وسیله سینی انجام می شود و بسیاری از فست فود ها با پیتزا را بر روی سینگل یا کف سینی قرار داده و با سینی پلاستیکی به مشتری سالن تحویل می دهند.

حال گزینه دیگری وجود دارد و آن استفاده از سینی مقوایی داخل سالن است که به علت سهولت استفاده و قیمت مناسب بسیار مورد استقبال فست فود ها می باشد.

از ویژگی جالب این سینی این است که میتوان برای این سینی ها یک درب در نظر گرفت تا در صورت درخواست مشتری بابت جعبه برای بیرون بردن اضافه غذای خود ، این درب اضافه بر روی خود سینی قرار گیرد تا از مصرف یک جعبه کامل جلوگیری شده و در هزینه ها صرفه جویی گردد.

کیک پیتزا

این مدل پیتزا کمتر شناخته شده است و در اصل یک نوع پیتزا در ابعاد ۱۸الی ۲۲ سانت می باشد که دارای ضخامت بیشتری نسبت به پیتزاهای متداول است و شبیه کیک می باشد.

جعبه این نوع پیتزا عموما به صورت مربعی ولی با ارتفاع بیشتر مثلا ۶ سانت تولید می شود

قیمت جعبه پیتزا

در مورد قیمت جعبه ها به طور مفصل در هر کدام از مدل ها صحبت شد ولی اگر بخواهیم عوامل تاثیر گذار در قیمت را نام ببریم عبارتند از:

 • مدل
 • ابعاد
 • جنس مقوا
 • تعداد رنگ چاپی
 • تیراژ ( تعداد سفارش )
جعبه پیتزای کرافت
جعبه بیرون بر پیتزا
جعبه بیرون بر پیتزا

جعبه پیتزا ارزان

یکی از سوالاتی که همواره مشتریان دارند این است که ارزان ترین مدل جعبه پیتزا کدام است؟

با توجه به توضیحات بالا به راحتی می توان به این سوال پاسخ داد و آن جعبه مربعی و شش ضلعی می باشد البته مدل شش ضلعی با اختلاف کمی از مربعی ارزانتر است و اگر شما به دنبال یک جعبه ارزان و مقرون به صرفه برای خود هستند باید به دنبال مدل مربعی یا شش ضلعی بروید.

ارائه خدمات بهینه و با کیفیت همواره یکی از پایه های مهم و اساسی  در همه کسب و کارها به شمار می رود. منتهی این امر برای آن دسته از عزیزانی که در زمینه مواد غذایی، الخصوص غذاهای آماده و فست فود در حال خدمت رسانی به مردم هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آنجایی که یکی از بخش های مهم این خدمت به نوعی با کسب و کار ما ارتباط دارد، همه تلاش خود را به خرج داده ایم تا بتوانیم وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم.

در واقع چاپ جعبه های پیتزا با کیفیت و تنوع بالا وظیفه ما در چرخه ارسال پیتزای گرم و تازه، به دست مشتری می باشد، که سعی کرده ایم با بهره بردن از به روز ترین فناوری و دانش روز این وظیفه مهم را انجام دهیم.

به عبارت دیگر شرکت پرنیان پک به عنوان تولید کننده جعبه پیتزا رونق کسب و کار خود را در گرو رونق کسب و کار مشتریان خود می دانیم، به همین دلیل همواره سعی بر آن داریم که انواع و اقسام جعبه پیتزا را با تنوع طرح و اندازه و همچنین مطابق با نیاز و خواست مشتری چاپ و عرضه کنیم. 

امتیاز دهید
8 پاسخ
  1. چون به تعداد سفارش شما بستگی داره و قیمت ها دائم در حال تغییر است جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *