چای نوشیدنی محبوبی است که مردم سراسر جهان از آن به دلیل طعم های متنوع و اثرات آرام بخش آن لذت می برند. به همین دلیل، چاپ جعبه چای و بسته بندی اصولی و درست آن بسیار با اهمیت در نظر گرفته می شود.
اگر شما هم به تازگی کار تولید چای را آغاز کرده اید یا قصد تعویض جعبه های چای محصولات قبلی خود را دارید، پیشنهاد می کنیم تا اطلاعات کاملی در پ زمینه مقوا و چاپ جعبه را بدست بیارید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

اهمیت چاپ جعبه چای

چاپ جعبه چای نقش مهمی در بسته بندی و بازاریابی محصولات چای و دمنوش دارد. برای اینکه بدانید ضرورت استفاده از چاپ منحصر به فرد بسته های چای به یک برند چه کمکی می کند، مواردی را در ادامه بیان می کنیم.
• طراحی جعبه چای به ایجاد هویت منحصر به فرد برای یک برند چای کمک می کند.
• چاپ جعبه چای اطلاعات ضروری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. این شامل جزئیاتی مانند نوع چای، طعم، مواد تشکیل دهنده، دستورالعمل های دم کردن و حقایق تغذیه ای آن است.
• چاپ روی جعبه های چای، اغلب شامل جزئیاتی در مورد زمان ماندگاری، تاریخ بسته بندی و توصیه های نگهداری از آن است. این اطلاعات تضمین می کند که مصرف کنندگان، چای را با طراوت و کیفیت مطلوب مصرف می کنند.
• چاپ جعبه چای و دمنوش به عنوان یک ابزار بازاریابی برای تبلیغ برند عمل می کند. این کار به برند اجازه می دهد تا امتیاز فروش منحصر به فرد، گواهینامه ها، جوایز یا هر ویژگی خاصی را که آن را از رقبا متمایز می کند، به نمایش بگذارد.

انواع مدل های بسته بندی چای

جعبه چای طلایی

 

جعبه چای ساده

این نوع جعبه مستطیلی و ساده بوده و درب آن معمولا در قسمت بالای جعبه قرار دارد.
ابعاد آن نسبت به حجم چای که داخل آن قرار می‌گیرد بستگی دارد.
دو عامل نور و گرما بر کیفیت چای بسیار تاثیر گذار است.
به همین علت چای را ابتدا داخل بسته بندی های متالایز قرار داده و سپس داخل جعبه می‌گذارند.
جعبه چای با استفاده از مقوای ایندر برد و پشت طوسی تولید می‌شود.

جعبه دمنوش

جعبه دمنوش در انواع فرم های مربع ، مستطیل و چند ضلعی قابل تولید است.
با درج توضیحاتی در مورد هر دمنوش و خواص آن بر روی جعبه ، خریدار را برای یک انتخاب مناسب راهنمایی کنید.
با ایجاد پنجره روی جعبه می‌توان امکان مشاهده مستقیم محتویات دمنوش را بدون باز کردن بسته بندی برای مشتریان فراهم نمود.

جعبه چای کیسه ای

تی بگ و دمنوش های کیسه ای به خاطر نحوه مصرف فوری و صرفه جویی در وقت به خصوص در محل کار ، سفر و … طرفداران زیادی دارند.
تی بگ معمولا در بسته بندی های ۱۰ ، ۲۰ ، ۵۰ و ۱۰۰ عددی عرضه می‌شود.
به خاطر عطر شدیدی که چای دارد و همچنین جذب بو ها به خود بهتر است تی بگ ها داخل پوشش های کوچک کاغذی یا سلفونی قرار گرفته و سپس داخل جعبه چیده شوند.

پاکت چای

هنگام عرضه چای در گرماژ های پایین استفاده از پاکت می‌تواند گزینه مناسب و جذابی باشد.
می‌توانید چند نوع دمنوش با طعم های مختلف را در این پاکت ها قرار داده و به صورت پکیج های آرامش بخش ، سلامتی ، لاغری و … عرضه نمایید.
پاکت های چای و دمنوش باید در برابر هوا و رطوبت مقاومت داشته باشند تا بتوانند از کاهش کیفیت چای جلوگیری کنند.
ایجاد پنجره روی پاکت چای و دمنوش می‌تواند کیفیت و مرغوبیت چای را برای مشتری به نمایش بگذارد.
پاکت های زیپ کیپ ، بغل کاست و … از انواع پاکت چای و دمنوش است.

استند چای تی بگ

در استند های تی بگ معمولا چند طعم از دمنوش ها و تی بگ ها قرار می‌دهند.
معمولا کسانی که می‌خواهند چند طعم از یک محصول را تست کنند یا تنوع طعم چایی که می‌نوشند برایشان مهم است این استند ها را انتخاب می‌کنند.
همچنین در اداره ها ، همایش ها ، مراسمات مختلف و … برای پذیرائی از افراد با سلایق متفاوت استند تی بگ گزینه بسیار مناسبی است.
انتخاب این استند ها می‌تواند پاسخگوی هر مزاج و سلیقه ای باشد.

جعبه چای مستطیلی

اگر محصولات چای و دمنوش شما ۲۴ یا ۳۴ عدد تی پک چای دارد، نوع جعبه مستطیل شکل انتخاب مناسبی برای آن است. ابعاد این جعبه ها برای وزن های ۴۰۰ گرم تا ۱ کیلوگرم مناسب است. درواقع جعبه های مستطیل شکل چای جز پرطرفدارترین انواع مدل ها هستند.

جعبه چای مربعی

می توان سفارش جعبه چای را از نوع مربعی نیز انجام داد. اگر تعداد تی بگ ها ۱۶ تا ۲۴ عدد هستند این نوع جعبه ها مناسب هستند. البته وزن های ۲۰۰ تا ۵۰۰ گرم برای این جعبه ها در نظر گرفته می شود که البته دارای طول و عرض و ارتفاع یکسانی هستند.

جعبه چای مثلثی

اگر محصولات چای کیلویی نیز در بین تولیدات شما قرار دارد می توانید از جعبه چای مثلثی استفاده کنید. جعبه های مثلثی شکل منحصر به فردی دارند و بسیار زیباتر از دیگر جعبه ها است.

برای جعبه چای از چه متریالی استفاده کنیم؟

پاکت چای سبز

نوع مقوایی که برای چاپ جعبه چای استفاده می شود نیز یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید به آن توجه شود.

مقوای ایندربورد

اگر قصد استفاده از بسته بندی های بهداشتی برای محصولات چای خود دارید، مقوای جعبه چای ایندربورد می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این نوع از مقوا برای حمل و نقل مناسب است و از قیمت مناسب نیز برخوردار است.

مقوای پشت طوسی

برای ساخت جعبه چای می توان از مقوای پشت طوسی نیز استفاده کرد. این مقوا از دو لایه تشکیل شده است که یک لایه آن طوسی رنگ و لایه دیگر سفید است. شفافیت برای چاپ در این مقوا بیشتر از بقیه انواع است و از آن می توان برای جعبه مقوایی دمنوش نیز استفاده کرد.

مقوای ایفلوت

مقوای ایفلوت از سه لایه تشکیل شده است و برای تولید جعبه چای می توان از آن نیز استفاده کرد. این مقوا نیز بسیار بهداشتی است و نسبت به بقیه انواع از مقاومت بالاتری برخوردار است. معمولا از این مقوا برای جعبه های پیتزا استفاده می شود اما می توان برای چاپ جعبه چای به صورت تک رنگ یا دو رنگ یا لمینیتی از آن استفاده کرد‌‌. البته باید توجه داشت که قیمت آن بیشتر از انواع دیگر است.

مقوای لمینیتی

چاپ جعبه چای به صورت لوکس می تواند با استفاده از مقوای لمینیتی انجام شود‌. ابتدا باید مقوای لمینیتی با چاپ افست چاپ شود و سپس روی جعبه چسبانده شود.

مقوای کرافت

مقوا کرافت از کاغذ کرافت ساخته شده و مقوا نیست. با این حال می توان از آن برای پاکت بسته بندی دمنوش یا چای استفاده شود. پاکت کرافت نیز بسیار مقاوم است و برای چای یا دمنوش کیلویی می توان از آن استفاده کرد. چاپ نیز روی این پاکت انجام می شود.

 

از کدام روش های چاپ برای جعبه چای استفاده می شود؟

پاکت کرافت چای
پاکت کرافت چای

برای چاپ جعبه چای می توان از روش های مختلف استفاده کرد که دو روش افست و فلکسو بیشتر از بقیه در نظر گرفته می شود. روش چاپ افست معمولا پرطرفدار است. زیرا اولین ویژگی یعنی قیمت چاپ جعبه چای در این روش نسبت به کیفیتی که ارائه می دهد، مقرون به صرفه تر است. البته در چاپ افست می توان جزئیات را نیز به صورت تمام رنگ رعایت کرد. پس می توان تمامی اطلاعات محصول را برای مشتری به راحتی روی جعبه نمایش داد.
از طرفی دیگر اگر نیاز دارید از تعداد رنگ بیشتری برای جعبه چای خود استفاده کنید، چاپ فلکسو بهترین گزینه است. این نوع از چاپ قابلیت برجسته سازی را دارد و می توان آن را روی پلاستیک، سلفون، فیلم، کاغذ و مقوا انجام داد. این روش از چاپ روی متریال های رولی انجام شده و بیشتر برای بسته بندی در نظر گرفته می شود.

 

طراحی و تولید جعبه چای و دمنوش

طراحی مناسب و جذاب از مهم ترین نکات در تولید بسته بندی محصولات است.
هنگام انتخاب محصول در قفسه فروشگاه ، در ابتدا طرح بسته بندی توجه مشتری را جلب کرده و باعث می‌شود برای انتخاب آن ترغیب شود.
تولید بسته بندی در فرم های خاص مانند جعبه های شش ضلعی ، استفاده از طلاکوب و برجسته و … ، طراحی با رنگ ها و نقش های جذاب و متناسب با محصول از عواملی می‌باشد که در می‌تواند در انتخاب شدن محصول تاثیر ویژه ای بگذارد.
استفاده از روکش سلفون مات و براق روی بسته بندی ها بر افزایش استحکام و محافظت از چاپ تاثیر دارد.
علاوه بر این مقاومت در برابر ورود رطوبت را نیز افزایش می ‌دهد و به زیبایی بسته بندی می‌افزاید.
چاپ روی جعبه چای و دمنوش توسط چاپ افست انجام می‌شود.
حداقل تعداد برای سفارش بسته بندی چای و دمنوش ۱۰۰۰ عدد است اما سفارش در تیراژ ۵۰۰۰ عدد صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

صنایع بسته بندی پرنیان بهترین انتخاب برای خرید و چاپ جعبه چای

حال به مهم ترین بخش از چاپ جعبه چای یعنی انتخاب بهترین تولید کننده برای خرید جعبه چای و هم چنین چاپ روی آن است. به همین منظور صنایع بسته بندی پرنیان را به شما معرفی می کنیم.
این شرکت که به فروش جعبه چای و چاپ روی آن و هم چنین انواع دیگر بسته بندی ها مشغول است، می تواند بهترین کیفیت از مقواهای مخصوص برای این کار را در اختیار مشتریان قرار داده و هم چنین روش های چاپ مخصوص برای آن ها را نیز اعمال کند. کافی است با بازدید از وب سایت صنایع بسته بندی پرنیان، با محصولات آشنا شوید و نوع مناسب خود را با مقرون به صرفه ترین قیمت جعبه چای خریداری کنید.

 

سوالات متداول درخصوص جعبه چای

بهترین مقوا برای جعبه چای کدام است؟

انواع مختلفی از مقوا برای جعبه چای مانند ایندربورد، لمینیت، پشت طوسی یا ایفلوت وجود دارند که باید بر اساس نیاز و ویژگی های آن ها یکی را انتخاب کرد.

روش چاپ ارزان تر برای چاپ جعبه چای کدام است؟

روش چاپ افست معمولا ارزان تر از دیگر روش ها در نظر گرفته می شود.

چه نکاتی برای خرید جعبه چای باید در نظر گرفته شوند؟

نوع جعبه، تیراژ چاپ و نوع آن به همراه ضخامت مقوا در هنگام خرید باید در نظر گرفته شوند.

امتیاز دهید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *