بگ تبلیغاتی یا بگ شاپ همگی به ساک های خریدی اطلاق میشوند که دارای یک جفت دسته بوده و جهت حمل مواد غذایی یا خرید های فروشگاهی و … استفاده می گردد. هرچه طراحی بگ دستی خلاقانه تر و زیباتر باشد ، امکان فروش محصول بیشتر میشود . این مدل از بگ ها به صورت آماده و اختصاصی امکان چاپ و طراحی دارند . از انواع مدل بگ دستی میتوان به بگ تبلیغاتی کاغذی ،بگ تبلیغاتی پارچه ای و بگ تبلیغاتی پلاستیکی اشاره کرد .

قیمتساک دستی تبلیغاتی به دو عامل تعداد تیراژ سفارش و جنس ساک دستی بستگی دارد که در ادامه به بررسی انواع جنس از هر مدل می پردازیم :

شاپینگ بگ تبلیغاتی

از آنجایی که تنوع برندها بیداد می‌کند به نظر شما چه چیزی جز یک بسته‌بندی جذاب و چشمگیر می‌تواند یک کالا را از دیگر رقبا متمایز سازد تا از بین صد‌ها و شاید هزاران برند، انتخاب نهایی مخاطب باشد؟ رقابت بر سر کیفیت و قیمت از قدیم همواره وجود داشته، ولی در سال‌های اخیر این بسته بندی و نحوه تحویل کالا به مشتری است که برندها را متفاوت می سازد .

در واقع چاپ ساک دستی فقط استفاده تبلیغاتی ندارد بلکه بسیاری از کالاها به بسته‌بندی و ساک دستی نیاز دارند. محصولی گه قصد فروش آن را دارید می‌تواند بسیار لوکس و گران بها باشند یا یک کالای نسبتاً ارزان قیمت، اما انتخاب درست یک شاپینگ بگ برای کالاها بسیار مهم است زیرا این مسئله که مشتری با دریافت کالایی که خریداری نموده است چقدر احساس متفاوت بودن کند ، کاملا به آن پاکت یا کیسه‌ای که کالا را در آن دریافت کرده است بستگی دارد.

shopping bag

ویژگی شاپینگ بگ تبلیغاتی

 • باعث انتقال حس خاص و متفاوت بودن کالا به مشتریان

فرض کنید شما یک محصول ، کالا یا غذا را خریداری میکنید اگر فروشنده این کالا را درون یک کیسه پلاستیکی معمولی قرار دهید حس خاصی به شما منتقل نمیشود

در عوض اگر فروشنده همین محصول درون یک ساک دستی شکیل قرار دهید حس اهمیت و احترام به شما منتقل می شود و احساس رضایت بیشتری نسبت به خرید خود خواهید داشت.

 • قابلیت ماندگاری بالا و استفاده مداوم

این امر باعث می شود در مدت زمان استفاده از ساک دستی ، برند شما در معرض دید مشتری باشد و همواره آن را ببیند و بدین صورت در ذهن مشتری ماندگار شود و این یکی از عوامل بازگشت دوباره مشتری به مغازه ، فست فود ، رستوران و شرکت شما می باشد.

 • جذب مشتری  بیشتر 

بگ تبلیغاتی در واقع یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک است که به وسیله آن محصول و برند را معرفی می کنیم و باعث ماندگاری در ذهن مشتری می شویم . همین امر باعث جذب مشتری بیشتر برای فروشگاه یا مغازه ما میشود .

 • محافظت از کالا در برابر آلودگی و گردوغبار

عوامل زیادی مانند آلودگی هوا ، گرد و غبار ، دود و … وجود دارد که میتواند باعث کثیف شدن کالای ما شود اما با استفاده از بگ های تبلیغاتی امکان محافظت در برابر هر عوامل خارجی امکان پذیر است . 

 • حمل و نقل آسان تر محصولات توسط مشتری 

بگ های تبلیغاتی دارای دسته از جنس های مختلف هستند که این امر باعث میشود حمل اقلام داخل بگ برای مشتری راحت تر شود .

انواع ساک دستی تبلیغاتی

شاپینگ بگ تبلیغاتی دارای سه مدل کاغذی ، پارچه ای و پلاستیکی میباشد که در ادامه به توضیح مفصل راجب انواع جنس، مدل و چاپ هر کدام می پردازیم .

ساک دستی کاغذی

بگ های خرید کاغذی به دلیل قیمت به صرفه ای که نسبت به دیگر جنس ها دارد از استقبال زیادی برخوردار شده است . این مدل از ساک دستی ها دارای قابلیت ماندگاری بالا و استفاده مداوم را دارند و از همین جهت باعث حفاظت از محیط زیست میشود .

در ادامه  به معرفی و دسته بندی از لحاظ جنس می پردازیم .

شاپینگ بگ کنفی
شاپینگ بگ کرافت
ساک دستی کرافت

ساک دستی گلاسه

جنس گلاسه عموما جهت ساک دستی های تبلیغاتی بوتیک ها و فروشگاه ها و تبلیغات نمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع ساک دستی از مقوای گلاسه ۱۷۰ الی ۲۵۰ گرم مات یا براق ساخته میشود

چاپ بر روی این نوع مقوا از تک رنگ تا ۶ رنگ ترکیبی قابل انجام است که جهت روکش از سلفن براق یا مات یا انواع یووی موضعی استفاده میگردد .

ساک دستی شیک
ساک دستی تحریر
بگ دستی تحریر

ساک دستی کرافت

این نوع کاغذ دارای مقاومت و کیفیت بالایی است و به دلیل بافت خاصی که دارد در صنعت بسته‌بندی جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. همچنین ساک دستی کاغذی کرافت نوعی حس نوستالژی به افراد القا می‌کند .

این جنس نسبت به جنس های دیگر مقوا، از قیمت کمتری برخوردار است . از این رو ، جهت  بسته بندی رستورانی و بسته بندی فست فود‌ی از ساک دستی کاغذی کرافت استفاده میشود .

شاپینگ کراف بگ
شاپینگ بگ
ساک کرافت
بگ کرافت

ساک دستی تحریر

یکی دیگر از جنس هایی که جهت ساخت ساک دستی مورد استفاده قرار میگیرد کاغذ تحریر می باشد.این نوع کاغذ از گرماژ ۷۰ گرم الی ۲۰۰ گرم برای پاکت سازی استفاده می شود و تفاوت آن با جنس گلاسه سطح کدرتر و غیر صیقلی می باشد و در مقایسه با جنس گلاسه نسبت به رطوبت حساس تر هستند و سریعتر رطوبت را به خود جذب میکنند.

مقوا های تحریر قابلیت چاپ تا ۶ رنگ ترکیبی و بالاتر را دارند و چاپ بر روی آن ها بسیار شفاف و با کیفیت انجام می پذیرد.معمولا بر روی کاغذ تحریر سلفون و یووی انجام نمیشود ولی کارهایی همچون طلاکوب و برجسته متداول است.

ساک گلاسه
بگ دستی گلاسه
ساک دستی گلاسه

اکثر شاپینگ بگ ها دارای دسته های مختلفی مثل مقوایی ، معمولی ، منفی و تزیینی دارند که در ادامه به توضیح کامل هر یک از دسته ها می پردازیم :

دسته های مقوایی 

این نوع دسته ها برای تمام جنس های ساک دستی قابل اجرا هستند اما بهتر است جهت حمل و نقل کالاهایی با وزن سبک استفاده شود .

دسته های کنفی

این مدل از دسته ها به علت استحکام بالایی که دارند مناسب انواع کالا با وزن های مختلف است و به علت شکل ظاهری زیبایی که دارند اکثرا در کارهای لوکس استفاده می شوند .

دسته های معمولی

بسیاری از بوتیک های لباس به علت مقاومت معمولی ای که دارد از این نوع دسته ها استفاده میکنند.

دسته های معمولی به دلیل قیمت پایینی که دارد برای همه نوع شاپینگ بگ قابل اجراست.

دسته های تزئینی

این مدل از دسته ها باعث خاص شدن ساک های دستی میشود و در مغازه ها و بوتیک های لوکس مانند طلا فروشی ، ساعت فروشی ، عطر و … استفاده میشوند  .

شاپینگ بگ فانتزی
ساک دسته ربان
ساک دستی فانتزی
دسته فانتزی

ساک دستی پارچه ای ( شاپ بگ سوزنی )

ساک دستی پارچه ای با پارچه ی سوزنی تولید می شود این پارچه در رنگهای متنوعی تولید می شود و دارای استحکام بالایی است و میتوان برای حمل انواع اجسام و کالا با آسودگی خیال از آن استفاده کرد.

چاپ بر روی آن بصورت تک رنگ و دو رنگ انجام می شود و با دستگاه چاپ سیلک در قسمت رو و پشت قابل انجام است. 

نوعی از این نوع شاپینگ بگ با پارچه هایی از الیاف طبیعی مثل کتان می باشند. این الیاف به علت طبیعی بودن با عنوان دوستدار طبیعت شناخته می‌شوند.

پارچه های برزنتی نیز به پارچه های ضد آب معروف هستند و برای مصارفی که عدم جذب رطوبت در آن اهمیت داشته باشد استفاده می‌شوند.

بگ پارچه ای
ساک پارچه ای
ساک دستی پارچه ای سوزنی

ساک دستی پلاستیکی ( شاپینگ بگ نایلونی )

یکی دیگر از جنس هایی که جهت تولید ساک دستی مورد استفاده قرار میگیرد جنس نایلونی و نایلکس می باشد که به کیسه پلاستیکی نیز معروف هستند.این نوع جنس به علت اثرات مخربی که بر محیط زیست دارد امروزه در حال منسوخ شدن و کاهش استفاده هستند بصورتی که در برخی از کشورها استفاده آنها ممنوع شده است.

نایلکس و نایلون چند تفاوت عمده دارند :

 • در نایلون انعطاف پذیری بیشتر است و در نایلکس این انعطاف پذیری کمتر می باشد ، به همین دلیل نایلکس ها خشک ترند و زمانی که به آنها دست می زنیم سر و صدای بیشتری دارند .
 • شفافیت در نایلکس کمتر از نایلون است و ظاهری مات تر دارد.
 • تحمل وزن نایلکس بیشتر از نایلون می باشد.

این مدل کیسه پلاستیکی در مدل های مختلفی تولید می شوند که تفاوت آن ها بیشتر به نوع دسته بر میگردد که در زیر انواع آن را ملاحظه می فرمایید.

 • کیسه دسته رکابی

 • کیسه دسته موزی

 • کیسه دسته تقویتی

 • کیسه دسته زنبیلی

بگ پلاستیکی
ساک پلاستیکی
ساک دستی پلاستیکی
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *