جعبه سیب زمینی یک نوع بسته‌ بندی است که در فست فودها برای بسته بندی بیرون بر سفارشات سیب زمینی سرخ کرده ساده و همچنین سیب زمینی ویژه (همراه پنیر) مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی جعبه سیب زمینی

مهمترین فلسفه روی آوردن به استفاده از جعبه‌ های بسته‌ بندی سیب زمینی، جذب مشتری بیشتر و عرضه راحت سیب زمینی سرخ کرده به مشتری است. به عبارت دیگر استفاده از جعبه ‌های بسته ‌بندی مدرن و متنوع یکی از شیوه ‌های بسیار کاربردی و مفید جهت بازاریابی موفق در مشاغلی است که به نوعی با صنایع غذایی در ارتباط هستند.

سفارش جعبه سیب زمینی سرخ کرده به صورت اختصاصی و ویژه از جمله مواردی است که مغازه های فست فودی و رستوران ‌ها به شکل خاص روی آن تمرکز دارند. زیرا در چنین شرایطی می ‌توانند با انتخاب طرح مناسب و مطلوب خود، راحت ‌تر به نتایج مورد نظر دست یابند.

چاپ جعبه سیب زمینی

چاپ جعبه سیب زمینی فست فود، همانند چاپ دیگر جعبه‌ های بسته‌ بندی فست فود، با رعایت یک سری معیارها صورت می ‌گیرد. همچون شرکت های بزرگ تولید بسته بندی سیب زمینی ، پرنیان پک نیز انواع و اقسام جعبه را مطابق با طرح و لوگوی اختصاصی با ابعاد، اندازه‌، تیراژ و مدل مطابق با خواست مشتری تولید و عرضه می کند.

  • نوع چاپ:

به‌ طور کلی جهت چاپ جعبه‌ سیب چاپ افست مورد استفاده قرار می ‌گیرد و همچنین استفاده از ۶ رنگ ترکیبی در تمامی مدل ‌های این جعبه بسته بندی امکان پذیر است. ارائه خدمات پس از چاپ، برای تمامی مدل‌ های جعبه‌های سیب زمینی توسط مجموعه پرنیان پک مقدور است.

  • انواع جنس مقوا:

عمدتا جهت تولید انواع جعبه سیب زمینی از جنس مقوای بهداشتی استفاده می شود که وجود منافذی درون مقوا گردش هوا را تسهیل کرده و به خنک شدن سیب زمینی کمک می کند و بدین صورت از عرق کردن و خمیر شدن سیب زمینی جلوگیری می شود.

از انواع مقوا، نظیر مقوای ایندلبورد و فود گرید می‌ توان برای تهیه و چاپ آن بهره برد.  انتخاب مقوای مناسب برای این منظور بیش از هر چیز دیگری به شکل و ابعاد جعبه بستگی دارد. در واقع هر چقدر که ابعاد جعبه بزرگتر باشد، نوع مقوای انتخابی برای تولید جعبه نیز باید ضخیم تر باشد.

  • سایز مناسب:

اکثر جعبه ‌ها در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک طراحی و ساخته می‌ شوند. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که اندازه دقیق هر کدام از سایزهای نام برده، در جعبه‌های مختلف حدوداً چه میزان است. در پاسخ به سؤال فوق باید بگویم که اندازه‌های مناسب برای بسته بندی سیب زمینی متناسب با نوع آن‌ها متفاوت بوده و هر نوع جعبه بسته بندی برحسب شکل و ویژگی‌های ظاهری خود، ابعاد مختلفی دارد

ویژگی یک بسته بندی سیب زمینی مناسب

  • استفاده از مقوای بهداشتی و متریال با کیفیت

  • ترد و تازه نگه داشتن سیب زمینی

  • سازگاری با محیط زیست و امکان بازیافت کاغذ

  • سهولت در انبارداری و حمل آسان

انواع جعبه سیب زمینی

این جعبه ها جزو آن دسته از محصولاتی هستند که با تنوع بسیار بالایی تولید می‌شوند. اما به‌طور کلی مهمترین نکات در تولید انواع و اقسام جعبه برای این منظور، توجه به نوع استفاده، ابعاد و گنجایش آن‌ها می‌باشد. به طور کلی این نوع جعبه، در یک تقسیم بندی کلی شامل جعبه سیب زمینی بیرون بر و داخل سالن می‌ باشد.

جعبه سیب زمینی مخروطی

جعبه مدل هرمی دارای ظاهری شبیه به هرم بوده و سطح پایینی آن کوچکتر از دهانه می‌ باشد.

البته این نوع جعبه بیشتر مشابه هرم ناقص است، منتهی به ‌دلیل وجود شباهت ‌هایی که به اشکال هرمی دارد به این نام خوانده می ‌شود. این نوع جعبه، در بین سایر مدل ها از قیمت مقرون به صرفه ‌ترین برخوردار است.
مقوای مناسب برای تولید هر جعبه‌های هرمی شامل ایندلبورد، کرافت، سفید و بهداشتی بوده که با دستگاه چاپ افست در شش رنگ ( تک رنگ تا ۴ رنگ ترکیبی+ ۲ رنگ مجزا به عنوان رنگ ۵ و ۶) قابل چاپ هستند.

همچنین خدمات پس از چاپ نظیر طلا کوب، نقره کوب، امباس، یافت و سایر موارد مشابه نیز برای انواع مختلف این نوع جعبه قابل اجرا می ‌باشد.

جعبه سیب زمینی مک دونالدی

جعبه سیب زمینی مک دونالدی به دلیل آنکه اولین بار توسط فست فودهای زنجیره ‌ای مک دونالد مورد استفاده قرار گرفته‌ است، به این نام خوانده می ‌شوند.
این مدل جعبه سیب زمینی، هم به ‌صورت درب دار و هم بدون درب طراحی و تولید می شود. ولی عمدتاً، تقاضای مدل بدون درب آن بسیار بیشتر بوده و به همین دلیل تولید بدون درب از رونق بیشتری برخوردار می ‌باشد.
به طور کلی جعبه های مدل مک دونالدی به علت قیمت پایین جهت عرضه برگر و ساندویچ نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
علاوه بر قیمت مناسب، سهولت استفاده از آن نیز دیگر ویژگی مثبتی است که سبب شده این مدل در مقایسه با سایر مدل ها بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
از آنجایی که مدل مک دونالدی به‌ صورت لیوانی و داخل هم قرار می‌ گیرد آماده سازی آن نیاز به زمان زیادی ندارد.
مقوای ایندلبورد با گرماژ ۲۵۰ الی ۳۰۰ گرم برای تولید، این نوع جعبه بسته بندی بهترین انتخاب بوده و همواره در اولویت قرار دارد.
همچنین چاپ بر روی این مدل از تک رنگ تا ۶ رنگ، به همراه خدمات پس از چاپ همچون سلفن کشی، طلاکوب و غیره بدون هیچ‌ گونه محدودیتی قابل انجام می‌ باشد.